Masaż:

DRENAŻ LIMFATYCZNY
TERAPIA MANUALNA
POIZOMETRYCZNA RELAKSACJA MIĘŚNI
TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH
ĆWICZENIA METODĄ PNF
KINESIOTAPING
NEUROMOBILIZACJE
SUCHE IGŁOWANIE

REHABILITACJA W SCHORZENIACH:

REHABILITACJA W SKOLIOZACH

SKOLIOZA to wada polegająca na:

Co powoduje:

Przyczyn powstawania skolioz doszukuje się obecnie w zaburzeniach napięć mięśniowych, które są wtórne do nie zbadanych dokładnie zmian w ośrodkowym układzie nerwowym.

Terapia skolioz polega na uwzględnieniu wszystkich składowych: skrzywienia bocznego, rotacji kręgów, zmian lordozy i kyfozy, poprawie czucia głębokiego i ułożenia ciała (zmian nawyku postawy) poprzez asymetryczne indywidualnie dobrane ćwiczenia.

W związku z powyższym, w terapii skolioz stosuję bezpieczne i skuteczne ćwiczenia asymetryczne metodą PNF (reedukacji nerwowo-mięśniowej) oraz techniki neuromobilizacji systemu nerwowego. Poprzez odpowiednio dobrane indywidualnie wzorce pracy funkcjonalnej mam duże możliwości korekcji skrzywienia. Tylko indywidualna praca skierowana na niepowtarzalną wadę postawy Waszego dziecka zapewnia efekty, bezpieczeństwo terapii, możliwości wzbudzenia motywacji do ćwiczeń oraz precyzyjny ich dobór.
Moje wyniki potwierdzone zdjęciami rtg dokumentują 7-stopniową średnio korekcję po 4-6 miesiącach terapii, a przy zaangażowaniu małych pacjentów w pracę domową, nawet ponad 10 st. Oszczędzam Państwa czas i pieniądze ponieważ gwarantuję stałe monitorowanie efektów pracy z dzieckiem, do których jest stały wgląd, i które w razie pytań wyjaśniam. W 20-letniej praktyce nie notowałem przypadku pogorszenia (progresji) skrzywienia.

Różnica w postawie tej dziewczyny widoczna jest gołym okiem. Oto co zrobiło dziewięć miesięcy systematycznych ćwiczeń. Pierwsze efekty widoczne są zwykle po trzech miesiącach.