Masaż:
- leczniczy
- relaksacyjny
- sportowy
- tensegracyjny
DRENAŻ LIMFATYCZNY
TERAPIA MANUALNA
POIZOMETRYCZNA RELAKSACJA MIĘŚNI
TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH
ĆWICZENIA METODĄ PNF
KINESIOTAPING
NEUROMOBILIZACJE
SUCHE IGŁOWANIE
- neurologicznych ( rwa kulszowa, rwa ramienna, udary, SM, nerwobóle, uszkodzenia rdzenia i nerwów obwodowych, dyskopatie, dystrofie mięśniowe, mrowienie i cierpnięcie palców )
- ortopedycznych ( po wypadkach komunikacyjnych, np. uraz kręgosłupa szyjnego, po złamaniach, stłuczeniach, skręceniach np. stawu skokowego, zerwanie Achillesa, dysfunkcje kończyny górnej np. "łokieć tenisisty", "łokieć golfisty", "zespół cieśni nadgarstka", "zespół bolesnego i zamrożonego barku", "niestabilność barku", po urazach stawu kolanowego: po artroskopii, po rekonstrukcji ACL, po rekonstrukcji PCL, po usunięciu łąkotki )
- wadach postawy ( wczesne wykrywanie i leczenie wad postawy u dzieci metodą PNF, skoliozy, plecy okrągłe i wklęsłe, płaskostopie, koślawość kolan )
REHABILITACJA W SKOLIOZACH
SKOLIOZA to wada polegająca na:
- pogłębieniu lub spłyceniu krzywizn przednio-tylnych (lordoza, kyfoza)
- zgięciu bocznym kręgosłupa
- rotacji kręgów (skręceniu)
- rotacji miednicy
Co powoduje:
- asymetrie ustawienia barków, łopatek oraz miednicy
- asymetria ustawienia kątów talii
- przeniesienie środka ciężkości (przeciążenie jednej kończyny dolnej)
- garb żebrowy po stronie wypukłej skrzywienia
- pogorszenie wady w okresie przyśpieszonego wzrostu
- zaburzenia czucia głębokiego z więzadeł, mięśni i stawów
- utrwalenie nawyku wadliwej postawy
- przeciążenie elementów aparatu ruchu i szybsze zwyrodnienia kręgów
- bóle kręgosłupa
Przyczyn powstawania skolioz doszukuje się obecnie w zaburzeniach napięć mięśniowych, które są wtórne do nie zbadanych dokładnie zmian w ośrodkowym układzie nerwowym.
Terapia skolioz polega na uwzględnieniu wszystkich składowych: skrzywienia bocznego, rotacji kręgów, zmian lordozy i kyfozy, poprawie czucia głębokiego i ułożenia ciała (zmian nawyku postawy) poprzez asymetryczne indywidualnie dobrane ćwiczenia.
W związku z powyższym, w terapii skolioz stosuję bezpieczne i skuteczne ćwiczenia asymetryczne metodą PNF (reedukacji nerwowo-mięśniowej) oraz techniki neuromobilizacji systemu nerwowego. Poprzez odpowiednio dobrane indywidualnie wzorce pracy funkcjonalnej mam duże możliwości korekcji skrzywienia. Tylko indywidualna praca skierowana na niepowtarzalną wadę postawy Waszego dziecka zapewnia efekty, bezpieczeństwo terapii, możliwości wzbudzenia motywacji do ćwiczeń oraz precyzyjny ich dobór.
Moje wyniki potwierdzone zdjęciami rtg dokumentują 7-stopniową średnio korekcję po 4-6 miesiącach terapii, a przy zaangażowaniu małych pacjentów w pracę domową, nawet ponad 10 st. Oszczędzam Państwa czas i pieniądze ponieważ gwarantuję stałe monitorowanie efektów pracy z dzieckiem, do których jest stały wgląd, i które w razie pytań wyjaśniam. W 20-letniej praktyce nie notowałem przypadku pogorszenia (progresji) skrzywienia.
Różnica w postawie tej dziewczyny widoczna jest gołym okiem. Oto co zrobiło dziewięć miesięcy systematycznych ćwiczeń. Pierwsze efekty widoczne są zwykle po trzech miesiącach.